Anunțuri importante și evenimente

Anunt lucrări de cadastru general in comuna Strunga

Anunt RPL

Anunț important Recensământul Populației și Locuințelor

Recensământul Populației și Locuințelor

ANUNȚ TRATAMENT RAPIȚĂ SAT BRĂTULEȘTI

LEGEA NR.175 DIN 2020-VÂNZĂRI TEREN EXTRAVILAN UAT STRUNGA

ANUNȚ IMPORTANT

Pentru vizualizarea ofertelor de vânzare a terenurilor situate în extravilanul comunei Strunga, vă rugăm să accesați următorul link:

Oferte de vânzare Strunga

Măsuri de mediu și climă din PNDR2014-2020

ANUNȚ IMPORTANT

Implementarea măsurilor de mediu și climă din PNDR 2014-2020, prin care se acordă plăți compensatorii fermierilor care furnizează societății servicii publice prin adoptarea unor practici agricole prietenoase cu mediul.

Pentru mai multe detalii accesați link-ul următor:

COMPENSAȚII FERMIERI

COMPENSAȚII SECTORUL APICOL 2020
Licitații păsune 2019
  •  “ Comuna Strunga, județul Iași, organizează licitație publică în data de 23.04.2019, orele 09:00, în vederea concesionării suprafeței de 829,98 ha teren pășune comunală, pe trupuri de pajiște, ce se pot regăsi în caietul de sarcini (Anexa nr.  2), pășune ce este proprietate publică a comunei Strunga, județul Iași.

Caietul de sarcini va putea fi achiziționat de la sediul Primăriei Comunei Strunga, jud. Iași, începând cu data de 08.04.2019, de la compartimentul achiziții publice, între orele 08:00- 14:00.

Informații suplimentare se pot obține la sediul  Primăriei Comunei Strunga, jud. Iași, de luni-vineri, între orele 08:00 și 14:00 sau la telefon 0232714260.”